اتصالات فلزی

اتصالات فلزی جهت اتصال لوله های فلزی به یکدیگر و سایر تجهیزات مکانیکی، تغییر جهت جریان لوله ها،کوپلینگ خط لوله، انشعاب گرفتن و تبدیل سایز لوله ها به کار رفته و بر اساس جنس و نحوه ی اتصال به انواع گوناگونی تقسیم می شود. اتصالات فلزی بایستی مطابق با نوع لوله فلزی سیستم و فشار کاری انتخاب و به کار برده شود. از جمله اتصالات فلزی می توان به اتصالات بدون درز مانیسمان و اتصالات درز دار و اتصالات فشار قوی ساکت ولد و دنده ای اشاره کرد. در سایت پایپ کالا می توانید لیست قیمت و مشخصات فنی اتصالات برندهایی مانند اتصالات ایران اتصال، اتصالات مک چین(MECH)،اتصالات بنکن و اتصالات توپی برزیل را مشاهده کنید.

اتصالات فلزی در صنایع نفت و گاز و تاسیسات ساختمان کاربرد گسترده ای دارند و جهت اتصال لوله ها و شیرآلات به یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرد. اتصالات فلزی مطابق با فشار کاری سیستم و نوع لوله و شیرآلات به کار برده می شود. مهمترین اتصالات فلزی عبارتند از: اتصالات سیاه بدون درز(مانیسمان)، اتصالات سیاه درزدار، اتصالات دنده ای گالوانیزه، اتصالات دنده ای سیاه، اتصالات فشار قوی دنده ای، اتصالات فشارقوی ساکت ولد. اتصالات بر اساس نحوه ی اتصال به 3 دسته تقسیم می شوند:

انواع اتصالات فلزی

1- اتصالات جوشی(Buttweld)

2- اتصالات ساکت ولد(Socket weld)

3-اتصالات رزوه ای(Threaded)

استاندارد اتصالات فلزی

  اتصالات جوشی بات ولد(Buttweld) بر اساس استاندارد ابعادی و وزنی ASME B16.9  و اتصالات ساکت ولد و رزوه ای بر اساس استاندارد ASME B16.11 ساخته می شود. استاندارد آلیاژی اتصالات فلزی بر اساس ASTM A403, A234, A420 می باشد.