اتصالات فلزی

اتصالات فلزی در صنایع نفت و گاز و تاسیسات ساختمان کاربرد گسترده ای دارند و جهت اتصال لوله ها و شیرآلات به یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرد. اتصالات فلزی مطابق با فشار کاری سیستم و نوع لوله و شیرآلات به کار برده می شود. مهمترین اتصالات فلزی عبارتند از: اتصالات سیاه بدون درز (مانیسمان)، اتصالات سیاه درزدار، اتصالات دنده ای گالوانیزه، اتصالات دنده ای سیاه، اتصالات فشار قوی دنده ای، اتصالات فشارقوی ساکت ولد

لیست قیمت خرید اتصالات فلزی

برای مشاهده لیست قیمت برروی آیتم مورد نظر خود کلیک کنید:

اتصالات فلزی برای برقرای اتصال بین لوله های فلزی و سایر اقلام پایپینگی از جمله فلنج های جوشی ، شیرآلات چدنی ، شیرآلات برنجی ،لرزه گیرهای لاستیکی ، لرزه گیرهای آکاردئونی و ... مورد استفاده قرار می گیرد . اتصالات فلزی با توجه به نوع آرایش لبه های آن برای اتصال و آلیاژ ساخته شده به چند دسته کلی تقسیم می شوند :

 1.  اتصالات مانیسمان : این نوع از اتصالات فلزی به صورت جوشی متصل می شوند و به همراه لوله های مانیسمان و درزدار مورد استفاده قرار میگیرد ،همچنین آلیاژ آنها طبق استاندارد ASTM A234 WPB  و استاندراد ابعادی آن طبق ASME B16.9 می باشد که در فرآیند ساخت آن ها از هیچ گونه درز جوشی استفاده نمی شود . اتصالات مانیسمان مناسب برای سیستم های دما و فشار بالا می باشد . اتصالات مانیسمان در ضخامت های متفاوت از جمله اتصالات مانیسمان رده 40، SGP و STD در سایت پایپ کالا موجود می باشد . 
 2.   اتصالات سیاه درزدار : همانند اتصالات مانیسمان ، این نوع از اتصالات فلزی به صورت جوشی به کار می رود و تفاوت آن با اتصالات مانیسمان در فرآیند ساخت آن ها می باشد . این اتصالات با استفاده از روش قالب و با درز جوش در بدنه آن ها ساخته می شود که حد تحمل فشار و دمای پایین تری نسبت به اتصالات مانیسمان دارند .
  • توجه شود که لیست قیمت اتصالات درزدار نسبت به اتصالات مانیسمان پایین تر می باشد . 
  • برای مشاهده انواع اتصالات سیاه درزدار اینجا کلیک کنید>>
 3.   اتصالات دنده ای گالوانیزه : این نوع از اتصالات به صورت رزوه ای بوده و اتصال آن با لوله های گالوانیزه می باشد ، سطح این اتصالات به صورت گالوانیزه بوده و مناسب برای مناطقی می باشد که رطوبت زیادی دارند و احتمال زنگ زدگی و خوردگی آن بالا می باشد هست . اتصالات گالوانیزه با برندهای توپی برزیل ، مک چین و جورج فیشر در سایت پایپ کالا موجود می باشد .  
 4.  اتصالات فشار قوی : این نوع از اتصالات فلزی دارای دو نوع دنده ای و ساکت ولد می باشند . نوع دنده ای آن نسبت به اتصالات دنده ای گالوانیزه فشار و دمای بسیار بالاتری را تحمل می کند . آلیاژ ساخت این اتصالات فلزی طبق استاندارد ASTM A105  و استاندارد ابعادی آن ها طبق ASME B16.11 می باشد . 

انواع اتصالات فلزی

 1. اتصالات جوشی (Buttweld)
 2. اتصالات ساکت ولد (Socket weld)
 3. اتصالات رزوه ای (Threaded)

استاندارد اتصالات فلزی

  اتصالات جوشی بات ولد (Buttweld) بر اساس استاندارد ابعادی و وزنی ASME B16.9  و اتصالات ساکت ولد و رزوه ای بر اساس استاندارد ASME B16.11 ساخته می شود. استاندارد آلیاژی اتصالات فلزی بر اساس ASTM A403, A234, A420 می باشد.

توجه داشته باشید: سایت پایپ کالا با جمع آوری بروزترین لیست قیمت از انواع اتصالات مانیسمان، اتصالات سیاه درزدار، اتصالات دنده ای گالوانیزه و اتصالات فشاری امکان دریافت پیش فاکور آنلاین را برای شما فراهم کرده است.

ارتباط با کارشناسان پایپ کالا