اتصالات فلزی

اتصالات دنده ایی سیاه

اتصالات دنده ای سیاه جهت اتصال لوله های فلزی به یکدیگر و سایر تجهیزات مکانیکی به کار برده می شود و نحوه اتصال آنها به صورت رزوه ای(THREADED) می باشد. از اتصالات دنده ای به دلیل احتمال نشتی در سیستم های گازرسانی استفاده نمی شود. اتصالات دنده ای سیاه حداکثر تا سایز 6 اینچ کاربرد دارد. از جمله اتصالات دنده ای سیاه می توان به زانو 90 درجه، زانو 45 درجه، سه راهی مساوی، سه راهی تبدیلی، تبدیل، چپقی، بوشن، مغزی، روپیچ توپیچ، درپوش و مهره ماسوره اشاره کرد.

کاربرد اتصالات دنده ای سیاه

اتصالات دنده ای سیاه در صنایع مربوط به تاسیسات ساختمان، آبرسانی و تهویه مطبوع مورد استفاده قرار می گیرد. اتصالات دنده ای سیاه قدیمی ترین روش اتصال سیستم های لوله کشی بوده است. همانند اتصالات ساکت ولد ، اتصالات دنده ای نیز برای لوله های با قطر کوچک استفاده می شود و معمولا در کاربردهای غیر حساس مانند آب آشامیدنی، آتش نشانی، سیستم های خنک کننده ی صنعتی استفاده می شود و نسبتا کم هزینه می باشد. از جمله مزایای اتصالات دنده ای می توان به نیاز به مهارت نصب کم، کارآیی بالا، قابلیت آب بندی مناسب در دما و فشار متوسط اشاره کرد.

استاندارد اتصالات دنده ای سیاه

استاندارد اتصالات دنده ای سیاه بر اساس ASME B16.11 است. اتصالات دنده ای سیاه معمولا از آهن چکش خوار، آلیاژهای دیگر و کربن استیل ساخته می شود. رزوه های اتصالات دنده ای بر اساس استاندارد NPT می باشد. 

لیست قیمت اتصالات دنده ای سیاه توپی برزیل(TUPY) و اتصالات دنده ای سیاه مک چین(MECH) از سایز 1/2 تا 4 اینچ در سایت پایپ کالا موجود می باشد.

تماس با کارشناسان پایپ کالا
۰۲۱۵۵۶۹۶۸۰۸