اتصالات فلزی

اتصالات گالوانیزه

اتصالات گالوانیزه جهت اتصال لوله های فلزی و سایر تجهیزات مکانیکی به کار برده می شود و اتصال آنها به صورت رزوه ای می باشد. اتصالات دنده ای قدیمی ترین روش اتصال در سیستم های لوله کشی بوده و معمولا از این نوع اتصالات فلزی در سایزهای بزرگ استفاده نمی شود و معمولا تا سایز 6 اینچ موجود می باشد. اتصالات دنده ای گالوانیزه به دلیل سطح صیقلی و گالوانیزه بودن آن در کاربردهای آبرسانی ساختمان و تهویه مطبوع استفاده می شود.

لیست قیمت اتصالات گالوانیزه

برای مشاهده لیست قیمت برروی آیتم مورد نظر خود کلیک کنید:

مشخصات فنی اتصالات گالوانیزه

اتصالات گالوانیزه  ( Galvanized Fitting ) از رایج ترین اتصالاتی است که در صنایع مورد استفاده قرار میگیرد. این اتصالات از پوشش گالوانیزه برخوردار میباشند که به دو شکل گالوانیزه سفید و گالوانیزه سیاه وجود دارند.
 این اتصالات با فلز روی (Zn) پوشش داده می شود و سطحی صیقلی پیدا می کند.
همانند اتصالات ساکت ولد، اتصالات دنده ای نیز برای لوله های با قطر کوچک استفاده می شود.
اتصالات دنده ای گالوانیزه در صنایع نفت و گاز و انتقال آب آشامیدنی و بخار، آتش نشانی، سیستم های خنک کننده ی صنعتی استفاده می شود.

مزایا اتصالات گالوانیزه

 • نیاز کم به مهارت در نصب
 • کارایی بالا
 • قابلیت آب بندی مناسب در دما و فشار متوسط
 • مقاومت در برابر خوردگی
 • کم هزینه 

معایب اتصالات گالوانیزه

 • حساس بودن به انبساط و انقباض ناشی از تغییرات دما
 • خستگی و شکست دنده ناشی از ارتعاشات
 • عدم کارایی در سیستم های خطرناک

استاندارد اتصالات دنده ای گالوانیزه

استاندارد اتصالات دنده ای گالوانیزه بر اساس ASME B16.11 می باشد. 
رزوه اتصالات دنده ای بر اساس استاندارد NPT می باشد و بر اساس اینکه رزوه ها داخل اتصال ایجاد شده باشد یا بیرون آن، روپیچ یا توپیچ گفته می شود.

روش ساخت اتصالات گالوانیزه

اتصالات گالوانیزه به دو روش ساخت گرم و سرد تولید میشود، که با قرار گرفتن یک لایه گالوانیزه بر روی سطح فلز مقاومت و استحکام بالایی در برابر مواد شیمیایی و عوامل طبیعی پیدا میکند. 
ولی گالوانيزه گرم هم از نظر کیفیت بهتر است و هم از نظر دوام و ماندگاری بهتر می باشد.
عمل گالوانیزاسیون باعث میشود تا از این اتصالات در هر نوع شرایط آب و هوایی و بدون نگرانی از زنگ زدگی و خوردگی استفاده گردد.
تمامی اتصالاتی که با روش گالوانیزه تولید می شوند قابلیت جوشکاری دارند؛ اما در حین جوشکاری باید از دود سمی حاوی روی پرهیز کرد.

البته توجه داشته باشید که این اتصالات امکان قرارگیری در برابر بارانهای اسیدی را ندارند؛ 
زیرا مقاومت آنها در این شرایط پایین است.

انواع اتصالات گالوانیزه 

 1. اتصالات دنده ای
 2. اتصالات جوشی
 3. اتصالات فلنجدار 

اتصالات دنده ای؛ که جزء رایج ترین اتصالات فلزی گالوانیزه هستند بدون محدودیت در سایز و اندازه به راحتی قابلیت استفاده دارند.
اتصالات جوشی؛ از طریق دستگاه های جوشکاری به یکدیگر متصل می گردند. 
اتصالات فلنج دار؛ که معمولا از جنس آلیاژ چدن تولید می شوند به صورت دنده ای و یا جوشی به سر لوله مورد نظر وصل می گردند. از این نوع اتصالات در جهت بستن لوله ها و تغییر مسیر در آنها استفاده می کنند.

موارد مصرف اتصالات گالوانیزه سنگین

از اتصالات گالوانیزه سنگین برای لوله های سنگین باید استفاده کرد در حال حاضر سه گروه لوله سنگین در بازار وجود دارد که به سه دسته سبک، سنگین و فوق سنگین طبقه بندی می شوند. 
برای وصل کردن این لوله ها به یکدیگر برای تحمل شرایط جوی و عوامل طبیعی باید از اتصالات مناسب با مقاومت بالا استفاده کرد که ضد زنگ و ضد خورندگی باشد.
به همین جهت اتصالات گالوانیزه سنگین که طی شرایط خاصی در کارخانجات تولید میگردد و پس از تحمل رنج و آزمایشهای زیاد و اطمینان پیدا کردن از محکم بودن و مقاوم بودن، آنها را به بازار ارائه میدهند، میتواند جزء بهترین محصولات در این زمینه قرار بگیرد.

قیمت اتصالات گالوانیزه

قیمت اتصالات گالوانیزه با توجه به عوامل مختلفی مانند ضخامت اتصالات، تولید اتصالات به صورت سنگین و یا سبک و شکل و فرم طراحی این محصولات مشخص میگردد.

در صورتی که برند مورد نیاز شما از لوله درزدار در لیست برندهای بالا نمی باشد، می توانید با تلفن 02155696808 بخش فروش سایت پایپ کالا تماس بگیرید تا از مشاوره تخصصی تیم فنی پایپ کالا برای تعیین قیمت اقلام و ثبت سفارش بهره مند شوید.

 

تماس با کارشناسان پایپ کالا