اتصالات فلزی

اتصالات جوشی درزدار

اتصالات جوشی درزدار (seam welded fittings) با استفاده ورق فلزی و فرآیند سخت کاری و جوشکاری ساخته می شود. اتصالات درزدار بر اساس فشار و دما و جنس لوله در سیستم انتخاب می شوند و نسبت به اتصالات مانیسمان هزینه کمتری دارند و عموما از سایز 1/2 اینچ تا 16 اینچ موجود می باشند. از جمله اتصالات سیاه درزدار می توان به زانو 90 درجه، سه راهی مساوی، سه راهی تبدیلی، تبدیل، کپ، سر دنده و بوشن اشاره کرد.

لیست قیمت خرید اتصالات جوشی درزدار

برای مشاهده لیست قیمت برروی آیتم مورد نظر خود کلیک کنید:

کاربرد اتصالات جوشی درزدار

اتصالات سیاه درزدار جهت اتصال لوله های فلزی به یکدیگر و انشعاب گرفتن و تبدیل سایز لوله ها به کار می روند. اتصالات سیاه درزدار به دلیل جوشی بودن سیستم را آب بند دائمی می کند و استحکام سیستم لوله کشی را افزایش می دهد. مقاومت فشاری و دمایی اتصالات سیاه درزدار نسبت به اتصالات مانیسمان کمتر است. اتصالات جوشی درزدار مرغوب همانند اتصالات مانیسمان بسیار مستحکم بوده و در مقابل خوردگی و زنگ زدگی نیز مقاوم هستند و از آنها به منظور کاهش سایز خط لوله، تغییر جهت و گرفتن انشعاب در سرویس های آبرسانی و گازرسانی ساختمان استفاده می شود. 

آرایش انتهایی اتصالات جوشی درزدار

انتهای اتصالات سیاه درزدار به صورت V شکل بوده و به منظور جوشکاری پخ زده می شود. قبل از فرآیند جوشکاری اتصالات و لوله در یک راستا قرار گرفته و سپس درز بین آنها با فلز جوشکاری پر شده و استحکام می یابد.

استاندارد اتصالات جوشی درزدار

استاندارد ابعادی اتصالات سیاه درزدار مطابق با ASME B16.9 تعیین می شود و استاندارد آلیاژی آن مطابق ASTM A403, A234, A420 تعیین می شود. 

توجه داشته باشید: سایت پایپ کالا با جمع آوری بروزترین لیست قیمت از انواع اتصالات سیاه درزدار ساخت ایران و اتصالات سیاه درزدار ایران اتصال امکان دریافت پیش فاکتور آنلاین را برای شما فراهم کرده است.

ارتباط با کارشناسان پایپ کالا