اتصالات فلزی

اتصالات فشار قوی جوشی ساکت ولد

اتصالات فشار قوی جوشی ساکت ولد اتصالاتی فلزی و از خانواده اتصالات فشار قوی هستند که یک فضای تورفتگی داشته و جهت اتصال ، لوله وارد فضای تو رفتگی آن شده و سپس با جوشکاری دور تا دور آن کاملا آب بند و مستحکم می شود و مشابه اتصالات دنده ای فشار قوی برای فشارهای بالا مورد استفاده قرار می گیرد. اتصالات ساکت ولد بر اساس کلاس فشار دسته بندی می شوند و معمولا از اتصالات کلاس 3000 در سیستم های لوله کشی با رده 80 و XS ، از اتصالات کلاس 6000 در سیستم های لوله کشی  رده 160 استفاده می شود. 

لیست قیمت اتصالات فشار قوی جوشی ساکت ولد

برای مشاهده لیست قیمت برروی آیتم مورد نظر خود کلیک کنید:

اتصالات فشارقوی جوشی ساکت ولد برخلاف اتصالات جوشی درزدار و اتصالات مانیسمان معمولا برای سایزهای کوچک لوله استفاده می شوند. در اتصالات ساکت ولد سر لوله از نوع تخت(plain end) و سر مربوط به اتصال سوکتی است که سر P.E داخل سوکت قرار می گیرد و سپس دور تا دور بیرونی سوکت جوش می شود. اتصالات ساکت ولد از خانواده اتصالات فشار قوی بوده و زمانی کاربرد دارد که کنترل نشتی و آب بند کردن و مقاومت سازه ای بالا برای طراحی مهم باشد. از جمله نکات مربوط به اتصالات ساکت ولد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • • از اتصالات جوشی ساکت ولد در سیستم های انتقال دهنده ی مواد اشتعال زا، سمی و گرانقیمت که نشت کردن مجاز نباشد، استفاده می شود و مزایای این نوع اتصال در این است که آب بندی در آن تضمین می شود.
  • اتصالات ساکت ولد مطابق استاندارد ASME لوله متناظر و در همان سایز به کار می رود.
  • ابعاد و متریال اتصالات فشار قوی ساکت ولد مطابق استاندارد ASME B16.11 و ASTM A105,A182,A350 می باشد.
  • این اتصالات در سه کلاس فشاری 2000، 3000 و 6000 موجود می باشند که با افزایش کلاس این اتصالات ضخامت و مقاومت فشاری آنها نیز زیاد می شود.
  • جهت اتصال اتصالات ساکت ولد به لوله نیاز به آماده کردن و پخ زدن لوله قبل از جوشکاری و هم محور کردن لوله با اتصال نمی باشد.
  • جوشکار باید از ایجاد فاصله انبساطی 1.5 میلیمتری لوله و انتهای محفظه ساکت ولد مطمئن باشد.

توجه داشته باشید: سایت پایپ کالا با جمع آوری بروزترین لیست قیمت از انواع اتصالات فشار قوی T تایوان امکان دریافت پیش فاکتور آنلاین را برای شما فراهم کرده است.

ارتباط با کارشناسان پایپ کالا