اتصالات فلزی

اتصالات فشار قوی ساکت ولد

اتصالات فشار قوی ساکت ولد اتصالاتی فلزی و از خانواده اتصالات فشار قوی هستند که یک فضای تورفتگی داشته و جهت اتصال ، لوله وارد فضای تو رفتگی آن شده و سپس با جوشکاری دور تا دور آن کاملا آب بند و مستحکم می شود و مشابه اتصالات دنده ای فشار قوی برای فشارهای بالا مورد استفاده قرار می گیرد. اتصالات ساکت ولد بر اساس کلاس فشار دسته بندی می شوند و معمولا از اتصالات کلاس 3000 در سیستم های لوله کشی با رده 80 و XS ، از اتصالات کلاس 6000 در سیستم های لوله کشی  رده 160 استفاده می شود. 

اتصالات فشارقوی ساکت ولد برخلاف اتصالات جوشی درزدار و اتصالات مانیسمان معمولا برای سایزهای کوچک لوله استفاده می شوند. در اتصالات ساکت ولد سر لوله از نوع تخت(plain end) و سر مربوط به اتصال سوکتی است که سر P.E داخل سوکت قرار می گیرد و سپس دور تا دور بیرونی سوکت جوش می شود. اتصالات ساکت ولد از خانواده اتصالات فشار قوی بوده و زمانی کاربرد دارد که کنترل نشتی و آب بند کردن و مقاومت سازه ای بالا برای طراحی مهم باشد. از جمله نکات مربوط به اتصالات ساکت ولد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• از اتصالات ساکت ولد در سیستم های انتقال دهنده ی مواد اشتعال زا، سمی و گرانقیمت که نشت کردن مجاز نباشد، استفاده می شود و مزایای این نوع اتصال در این است که آب بندی در آن تضمین می شود.
• اتصالات ساکت ولد مطابق استاندارد ASME لوله متناظر و در همان سایز به کار می رود.
• ابعاد و متریال اتصالات فشار قوی ساکت ولد مطابق استاندارد ASME B16.11 و ASTM A105,A182,A350 می باشد.
• این اتصالات در سه کلاس فشاری 2000، 3000 و 6000 موجود می باشند که با افزایش کلاس این اتصالات ضخامت و مقاومت فشاری آنها نیز زیاد می شود.
• جهت اتصال اتصالات ساکت ولد به لوله نیاز به آماده کردن و پخ زدن لوله قبل از جوشکاری و هم محور کردن لوله با اتصال نمی باشد.
• جوشکار باید از ایجاد فاصله انبساطی 1.5 میلیمتری لوله و انتهای محفظه ساکت ولد مطمئن باشد.

در سایت پایپ کالا لیست قیمت و مشخصات فنی اتصالات فشار قوی ساکت ولد در برند اتصالات فشار قوی T تایوان موجود می باشد.

ارتباط با کارشناسان پایپ کالا