لوازم آتش نشانی

شیرآلات آتشنشانی

در مبحث آتش نشانی با انواع شیرآلات با کاربرد های متنوع روبرو هستیم. پایپ کالا به عنوان یکی از بزرگترین تامین کنندگان لوله و اتصالات افتخار دارد تا انواع تجهیزات آتش نشانی در برند های مختلف ایرانی و خارجی برای پروژه های شما تامین کند. برای دریافت استعلام بروز می توانید با تلفن  02155696808 تماس بگیرید. 

لیست قیمت شیرآلات آتش نشانی

برای مشاهده لیست قیمت برروی آیتم مورد نظر خود کلیک کنید:

شیر آتش نشانی چیست ؟

شیر آتش نشانی از تجهیزات آتش نشانی به شمار می آیند که بر روی شبکه اصلی انتقال آب به منظور رابط بین شبکه انتقال آب و سایر تجهیزات آتش نشانی مورد استفاده قرار می گیرند.
هدف از استفاده از شیر آتش نشانی کنترل آب هنگام برداشت از لوله های انتقال آب برای مهار آتش و یا شست و شوی خیابان و... می باشد.

انواع شیرآلات آتش نشانی

شیر پروانه ای اطفا حریق

شیر پروانه ای یکی از انواع شیر اطفا حریق اسپرینکلر می باشد و نحوه عملکرد این شیرها به اینگونه میباشد که با گردش یک چهارم دور، و یک عضو که برای مسدود کردن در شیر استفاده می شود به نام دیسک که دایره شکل بوده و علاوه بر این یک میله از وسط این دیسک به موازات قطر آن عبور کرده تا در جهت گردش دیسک تقارن ایجاد گردد.

شیر کشویی OS&Y اطفا حریق

شیر قطع کن دروازه ای یا کشویی نوع OS&Y یکی از انواع شیرآلات پرکاربرد در صنایع می باشد. در شیرهای دروازه ای، گردش یک شیرفلکه باعث حرکت ساقه شیر و پایین یا بالا رفتن دیسک یا دروازه شیر شده که در نهایت منجر به کنترل جریان سیال می گردد. میزان آب بندی این شیر مطلوب بوده و در فشارهای کاری بالا عملکرد مناسبی دارد.

شیر یکطرفه اطفا حریق

شیر یکطرفه اطفا حریق در سیستم های آتش نشانی اجازه عبور سیال را فقط در یک جهت می دهد و به هنگام عبور جریان در جهت مخالف بسته می شود.
عملکرد شیرهای یکطرفه معمولا خودکار است، هر سیستم برای جداسازی اسپرینکلرها از منبع آب، به شیر یکطرفه نیاز دارد که اغلب روی رایزر نصب می شوند.
براساس استاندارد به دلیل اینکه شیر یکطرفه جهت جداسازی منابع آب از سایر قسمت های سیستم به کار می رود، در صورت استفاده از دو یا چند منبع آب در سیستم، باید از شیرهای کنترل در هر دو سمت شیر یکطرفه استفاده نمود تا تعمیر یا آزمایش یکطرفه ها در عملکرد سیستم وارد نکند.

شیر تست و تخلیه اطفا حریق

شیر تست و تخلیه در یک سیستم اطفا حریق اتومکاتیک کار تست و تخلیه را بدون نیاز به خرید اجزا جداگانه به طور همزمان انجام میدهد.
در صورت استفاده از شیر معمولی به جای شیر تست و تخلیه نیاز خواهد بود به‌صورت جداگانه از هر یک از این قطعات (یک شیر به‌ عنوان تست، یک شیر به‌ عنوان تخلیه، اوریفیس و سایت گالس) در مجموعه اطفاء حریق استفاده کنیم.
اما یک عدد شیر تست و تخلیه، کار چهار قطعه را به‌طور همزمان در مجموعه سیستم اطفاءحریق انجام میدهد.
این شیر ها دارای گواهینامه استاندارد تضمین کیفیت UL آمریکا و از جنس برنجی است که در گروه شیرهای دستی Manual مدل ربع گرد یا توپی Ball valve است.

برند شیرآلات اطفا حریق

در صورتی که محصول مورد نیاز شما از شیرآلات اطفا حریق در لیست برند بالا نمی باشد، می توانید با تلفن 6808-5569-021 بخش فروش سایت پایپ کالا تماس بگیرید تا از مشاوره تخصصی تیم فنی فروشگاه لوله و اتصالات پایپ کالا برای تعیین قیمت اقلام و ثبت سفارش از بازار لوله و اتصالات تهران بهره مند شوید.

تماس با کارشناسان پایپ کالا