لوازم آتش نشانی

تجهیزات اطفا حریق

لیست قیمت اطفا حریق

برای مشاهده لیست قیمت برروی آیتم مورد نظر خود کلیک کنید:

شیر پروانه ای آتش نشانی

در سیستم های ایمنی و آتش نشانی مخصوصا سیستم اطفای حریق آبی شیر پروانه ای یا چک آلارم ولو با سوئیچ نظارتی جدا کننده برای مناطق مختلف است و مانند شیر کنترل در سیستم های آتش نشانی عمل می کند. 
درون این شیر صفحه دیسکی مدوری وجود دارد که دارای حرکت دورانی 90 درجه می باشد در صورتی که شیر کامل باز شود دیسک در راستای  خط لوله قرار می گیرد و جریان آب با حداکثر فشار به جریان می افتد.
امکان مانیتور کردن به وسیله این شیر وجود دارد و برای موقعیت یابی ،باید به صورت دستی از میله متصل شده به جعبه دنده استفاده شود.
همچنین این نوع شیر می توانید اطلاعات مربوط به سیستم را برای مشاهده در بدنه شیر دریافت کنید. این شیر قادر به نصب در برنامه های داخلی و خارجی است.

برای مشاهده شیر پروانه ای آتش نشانی اینجا کلیک کنید>>

انواع شیر پروانه ای (Butterfly Valve) :

  • مکانیکی
  • الکتریکی

شیر کشویی 

شیر قطع کن دروازه ای یا کشویی نوع OS&Y یکی از انواع شیرآلات پرکار برد در صنایع می باشد. در شیرهای دروازه ای، گردش یک شیر فلکه باعث حرکت ساقه شیر و پایین یا بالا رفتن دیسک یا دروازه شیر شده که در نهایت منجر به کنترل جریان سیال می گردد.
 میزان آب بندی این شیر مطلوب بوده و در فشارهای کاری بالا عملکرد مناسبی دارد. در نوع OS&Y ، ساقه ( Stem ) و یوغ ( Yoke ) بیرون از بدنه شیر قرار می گیرد.
 یکی از ویژگی های این شیر آن است که وضعیت باز یا بسته بودن شیر، با رویت و کنترل وضعیت ساقه، قابل تشخیص است. فاصله رزوه ها و طول ساقه شیر، منجر به کاهش سرعت باز یا بسته شدن شیر شده و احتمال وقوع پدیده ضربه قوچ در سیستم را از بین می برد.
 از این شیر در سیستم های اطفای حریق و سامانه های آتش نشانی و عمدتا در پایپینگ پمپ و مخزن و یا ابتدای رایزر استفاده می شود. این شیر در سایزهای مختلف تولید و عرضه می گردد.

شیر تست و تخلیه

شیر تست و تخلیه که به روی لوله های اسپرینکلر سر خط ورودی هر طبقه نصب می گردد، در زمان تعمیر و نگهداری ( وظیفه ایزوله کردن هر زون ) ، تست و یا عملکرد مجدد مورد استفاده قرار می گیرد.

برای مشاهده شیر تست و تخلیه اینجا کلیک کنید>>

برای مشاهده اسپرینکلر اینجا کلیک کنید>>

مزایای استفاده از شیرهای تست و تخلیه آتش نشانی:

  1. در مقایسه با استفاده از چند شیر توپی ( Ball Valve ) معمولی هزینه پایین تر
  2.  کم شدن قطعات و اجزای سیستم
  3.  نصب ساده
  4.  امکان استفاده چند منظوره
  5.  بهبود شرایط تست و نگهداری کل سیستم
  6.  امکان حصول اطمینان از آماده به کار بودن انشعابات

توجه داشته باشید: سایت پایپ کالا با جمع آوری بروزترین لیست قیمت از انواع اطفا حریق در برندهای مختلف امکان دریافت پیش فاکتور آنلاین را برای شما فراهم کرده است.

در صورتی که اقلام مورد نیاز شما در این لیست نمی باشد، می توانید با تلفن 02155696810 پشتیبانی سایت پایپ کالا تماس بگیرید تا قیمت اقلام به شما اعلام شود.

پایپ کالا - اولین و بزرگترین فروشگاه لوله و اتصالات در ایران

ارتباط با کارشناسان پایپ کالا