نتایج براساس دسته بندی

نتیجه ای یافت نشد.

شیر کیز ایران

شیر کیز ایران
چرا شیر کیز ایران؟

لیست قیمت خرید شیرآلات برنجی کیز ایران

شما میتوانید با شماره تلفن پایپ کالا 6808-5569-021 برای دریافت جدیدترین قیمت شیرآلات برنجی کیز ایران به همراه تخفیف ویژه تماس بگیرید. همچنین امکان ثبت پیش فاکتور آنلاین در لیست قیمت پایین وجود دارد و مشخصات فنی این محصول به صورت کامل در انتهای لیست قابل مشاهده است. 

شیرآلات برنجی کیز ایران

کارخانه تولیدی و صنعتی کیز ایران در سال 1363 به عنوان اولین تولید کننده شیر فلکه های کشویی برنجی در ایران راه اندازی و در طی سالیان متمادی، تلاش بی وقفه و مستمر تبدیل به برترین تولید کننده شیرآلات ساختمانی و تاسیساتی در عرصه صنعت تاسیسات گردید.

شیرآلات از پرمصرف ترین اقلام مورد استفاده در موتورخانه می باشند و وظایفی از جمله قطع و وصل جریان، تنظیم جریان و ... دارند. شیرآلات با توجه به جنس بدنه، نوع اتصال و کاربری به دسته های مختلفی تقسیم بندی می شوند.

با استفاده درست و به جا از شیرآلات می توان عمر سیستم پایپینگ و موتور خانه خود را بالا برد، در صورت استفاده نادرست و نابجا از شیرآلات نمیتوان بهره وری لازم را از این اقلام برد.

تقسیم بندی شیرآلات بر اساس جنس بدنه

شیرآلات صنعتی با توجه به آلیاژ ساخت و مواد به کار رفته در ساخت آنها به صورت زیر دسته بندی می شوند:

 1. شیرآلات چدنی
 2. شیرآلات برنجی
 3. شیرآلات فولادی
 4. شیرآلات استنلس استیل

بیشترین کاربرد سیستم های پایپینگ موتور خانه مجتمع و ساختمان ها به شیرآلات برنجی  و چدنی اختصاص می یابد و شیرآلات فولادی و استیل بیشتر مصارف صنعتی و دارویی دارند ، به عنوان مثال در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی عموما از شیرآلات فولادی و در صنایع بهداشتی و دارو سازی بیشتر از شیرآلات استیل استفاده می شود.

نوع اتصال شیرآلات چدنی به صورت فلنجدار می باشد و برای اتصال هر کدام از این شیرآلات صنعتی نیاز به دو عدد فلنج جوشی می باشد.

شیرآلات برنجی از دیگر پرمصرف ترین شیرآلات صنعتی مورد استفاده در سیستم موتور خانه می باشد. اتصال شیرآلات برنجی به صورت رزوه ای بوده و اغلب شیرآلات برنجی به صورت تو پیچ دندانه می شوند، استاندارد دنده های شیرآلات برنجی به صورت NPT می باشد .

انواع شیرآلات برنجی پرمصرف 

 1. شیر فلکه کشویی برنجی : از این نوع شیر برای قطع و وصل جریان استفاده می شود و اصطلاحا به شیرآلات ON/OFF معروف می باشند. شیر فلکه کشویی برنجی کیز ایران از سایز های 1/2 اینچ الی 3 اینچ موجود می باشد.
 2. شیر سوزنی برنجی : از شیر فلکه کشویی برای قطع و وصل جریان استفاده می شود و هنگامی که نیاز به تنظیم جریان باشد ( حالات نیمه باز شیر ) می بایست از شیر سوزنی استفاده کرد. عملکرد اصلی شیر سوزنی برای تنظیم جریان می باشد ، برند کیز ایران دارای سایزهای 1/2 اینچ الی 2 اینچ شیر سوزنی می باشد و به تازگی اقدام به تولید شیر سوزنی در سایز 2.1/2 نیز کرده است.
 3. صافی برنجی : برای تمیز کردن سیال از ذرات معلق و اضافی می بایست از صافی استفاده کرد. صافی های برنجی عملیات تصفیه سیال را قبل از ورود به مناطقی که به ذرات معلق حساس هستند را انجام می دهد. موجودی صافی برنجی کیز ایران از سایز 1/2 الی 2 اینچ می باشد.
 4. شیر یکطرفه برنجی : گاهی اوقات جریان سیال در مسیر عکس مسیر اصلی خود حرکت می کند که احتمال آسیب دیدن اقلام دیگر وجود دارد. در چنین شرایطی برای مقابله با عدم بازگشت جریان سیال از شیر یکطرفه استفاده می کنیم .شیر یکطرفه اجازه عبور سیال را تنها در یک جهت می دهد.
 5. شیر گازی برنجی : شیر گازی برنجی از دیگر شیرآلات قطع و وصل می باشد که با توجه به نوع آن می توان برای سیال آب یا گاز استفاده کرد. شیرآلات گازی از آب بندی بالایی برخوردار است.

برندهای شیرآلات برنجی موجود در بازار ایران 

شیرآلات برنجی با برندهای زیادی در بازار وجود دارد اما در سایت پایپ کالا برندهای زیر موجود می باشد:

 1. شیرآلات برنجی کیز ایران
 2. شیرآلات برنجی سیم ایتالیا
 3. شیرآلات برنجی کیتز 

برای آب بندی و عدم نشتی از محل رزوه های شیرآلات برنجی می بایست از اقلامی همچون نوار تفلن، کنف، تفلن مایع و ... استفاده کرد.

کیز ایران یکی از برندهای معتبر و درخشان تولید کننده شیرآلات برنجی با سابقه طولانی می باشد که شیرآلات برنجی برند کیز ایران دارای کیفیت مناسب و خوبی می باشند، پس از بالا رفتن قیمت شیرآلات برنجی سیم ایتالیا به علت تحریم و عدم واردات زیاد برند کیز ایران جایگاه بسیار مناسبی بین مصرف کنندگان داخلی پیدا کرده است.

شیرآلات برنجی مورد استفاده در خطوط دنده ای می باشد، شیرآلات برنجی در خطوط گالوانیزه مورد استفاده قرار می گیرد و به وسیله سر دنده جوشی به خطوط جوشی متصل می شود. برای نصب شیرآلات برنجی اغلب از مهمره ماسوره گالوانیزه استفاده می شود و استفاده از مهره ماسوره برای سهولت نصب و راه اندازی و حتی خروج شیرآلات برای تعمیر و نگهداری می باشد.

در صورتی که اقلام مورد نیاز شما در این لیست نمی باشد، می توانید با تلفن 02155696808 بخش فروش سایت پایپ کالا تماس بگیرید تا قیمت اقلام به شما اعلام شود.

پایپ کالا - اولین و بزرگترین فروشگاه لوله و اتصالات در ایران

مشاوره آنلاین

02155696808