فلنج

فلنج جوشی

فلنج آهنی جوشی قطعه ای دیسکی شکل بوده که با استفاده از پیچ و مهره لوله را به شیرآلات چدنی، فولادی و سایر تجهیزات متصل می کند و یک سیستم لوله کشی ایجاد می کند و اتصال آن با لوله های فلزی به صورت جوشی می باشد. فلنج های جوشی در شرایطی که فشار کاری متوسط و بالا بوده و  کنترل نشتی سیال مهم باشد، کاربرد دارد.

لیست قیمت خرید فلنج جوشی

برای مشاهده لیست قیمت بروی آیتم مورد نظر خود کلیک کنید:

قیمت فروش فلنج آهنی  

منظور از فلنج آهنی آلیاژ آن می باشد که به صورت عامیانه گفته می شود فلنج آهنی و در واقع فلنج های آهنی دارای پایه عنصر آهن بوده و آلیاژ آن ها فولادی می باشد و در بازار به اسم های فلنج آهنی و یا فلنج فولادی شناخته می شود .

فلنج های جوشی دسترسی آسان به تمیزکاری، بازرسی و تعمیرات را فراهم می کنند و با استفاده از جوشکاری به لوله متصل می شود. اتصال فلنجی با پیچ و مهره کردن دو فلنج به یکدیگر و یک گسکت به منظور آب بندی در بین فلنج ها ایجاد می شود. فلنج جوشی گلودار، فلنج اسلیپ ان (SLIP ON)، فلنج ساکت ولد، فلنج کور از انواع متداول فلنج های جوشی هستند.

فلنج جوشی گلودار (Welding Neck)

فلنج های جوشی گلودار فشار و نیروی بالایی را تحمل می کنند و در شرایطی که سیستم تحت نیروهای متناوب قرار دارد مفید است و باعث استحکام اتصال فلنج به لوله می شود.

فلنج جوشی اسلیپون (Slip on)

در این نوع فلنج گلویی وجود ندارد و این نوع فلنج برای خطوط با فشار کم به کار می رود و مقاومت کمی در برابر ارتعاش و لرزش های سیستم دارد.

فلنج جوشی ساکت ولد (Socket Weld)

فلنج ساکت ولد برای خطوط فشار بالا به کار می رود. در این نوع فلنج سر لوله از نوع تخت بوده که در سوکت فلنج قرار گرفته و دور تا دور آن جوشکاری می شود.

فلنج کور (Blind Flange)

جهت مسدود کردن مسیر به طور موقت به کار می رود.

سطح و یا صورت فلنج جوشی (FACING) 

انواع مختلفی از صورت های فلنج جوشی (FACING) توسط سازندگان تولید می شود که دارای شیارها و زبانه های مختلفی که باید به صورت جفت به کار روند ، می باشند . به هرحال، تنها چند نوع آن ها به صورت عمده کاربرد دارد.

 • FLAT FACE
 • RAISED FACE
 • RING-JOINT FACING
 • MALE & FEMALE FACING
 • TONGUE & GROOVE 

برندهای فلنج جوشی در سایت پایپ کالا :

 1. فلنج جوشی ملسی: پایپ کالا با انجام واردات فلنج های جوشی ملسی با استاندارد آلیاژی ASTM A105 که فرآیند ساخت آن ها فورجینگ می باشد ارائه دهنده لیست قیمت و مشخصات فنی آن می باشد .
 2. فلنج های جوشی ایرانی: فلنج های جوشی ایرانی به روش ریخته گری ساخته و تولید می شوند و در انواع مختلف و سایز های کامل در سایت های پایپ کالا موجود می باشند .
 3. فلنج های جوشی مشهد: برند مشهد از جمله معروف ترین برندهای داخلی ساخت فلنج می باشد که با دو روش فورجینگ و ریخته گری اقدام به تولید فلنج های جوشی و دنده ای می کند .

استاندارد های ساخت فلنج آهنی جوشی :

به طور کلی و طبق استاندارد های جهانی می بایست فلنج های جوشی طبق استانداردهای زیر ساخته شود :

استاندارد آلیاژی ساخت فلنج های جوشی طبق ASTM A105 و استاندارد ابعادی فلنج های جوشی طبق ASME B16.5 می باشد .

موارد مصرف فلنج های آهنی جوشی 

فلنج های آهنی برای برقراری اتصال میان اقلام تاسیساتی و پایپینگی مورد استفاده قرار می گیرند مانند :

 • - اتصال پمپ به لوله ها 
 • - اتصال لوله به لرزه گیر
 • - اتصال شیرآلات چدنی فلنج دار و فولادی فلنج دار به لوله 
 • - برقراری اتصال میان دو لوله که لازم به بازکردن در دوره های متعدد باشد.
 • - ...

توجه داشته باشید: سایت پاپ کالا با جمع آوری بروزترین لیست قیمت انواع فلنج جوشی و فلنج دنده ای امکان دریافت پیش فاکتور آنلاین را برای شما فراهم کرده است.

 

ارتباط با کارشناسان پایپ کالا