نتایج براساس دسته بندی

نتیجه ای یافت نشد.

ابزار لوله کشی

ابزار لوله کشی

ابزار لوله کشی

براساس نوع

 • الکترود الکترود
 • متعلقات لوله کشی متعلقات لوله کشی
 • نوار و پرایمر نوار و پرایمر

ابزار و متعلقات، بخش مهمی از عملیات لوله کشی تاسیسات هستند. این تجهیزات، با اهداف مختلف تولید و به بازار عرضه می‌شوند و کاربردهای زیادی دارند. پیچ و مهره گالوانیزه، انواع واشر و گسکت، متعلقاتی مانند خمیر و منف، چسب و تفلون، انواع نوار و پرایمر و الکترود از انواع این تجهیزات هستند. هر یک از این تجهیزات به منظور خاصی طراحی و تولید شده اند. در ادامه مطلب به معرفی انواع ابزار و متعلقات لوله کشی، مشخصات فنی، ویژگی‌ها و لیست قیمت آن‌ها می‌پردازیم.

ابزار و متعلقات لوله کشی چیست؟

برای اجرای پروژه‌های لوله کشی، علاوه بر انواع لوله واتصالات، به ابزاری نیاز است که بتوانند در اتصال این تجهیزات مورد استفاده قرار بگیرند. علاوه بر کمک به اتصال لوله‌ها، آب‌بندی محل اتصال، از دیگر وظایف ابزار و متعلقاتی است که برای لوله کشی استفاده می‌شوند. بسته به نوع لوله و اتصالات آن، ابزار متفاوتی مورد نیاز است که در ادامه این مطلب به تفصیل معرفی خواهیم کرد.

انواع ابزار و متعلقات لوله کشی

با توجه به کاربردهای متفاوتی که متعلقات لوله کشی دارند، می‌توان موارد زیر را به عنوان انواع ابزار لوله کشی و متعلقات آن معرفی کرد:

خمیر لوله کشی

آب‌بندی محل اتصال در خطوط لوله، یکی از مهم‌ترین مسائل است. چنانچه این کار به شکل مناسب انجام نشود، هزینه‌های بسیاری بر جای می‌گذارد. برای آب‌بندی، روش‌های متفاوتی وجود دارد. یکی از این روش‌ها، استفاده از خمیر لوله‌کشی یا خمیر آب‌بندی است. خمیرهای لوله کشی فاصله بین دنده و رزوه را پر می‌کنند. بنابراین این خمیرها اتصالات را محکم می‌کنند ضمن آن که تاثیری بر روی بخش داخلی و بیرونی لوله و اتصالات ندارند.

مزایای خمیر لوله کشی

از مزایای این خمیرها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده آسان
 • مقاومت و طول عمر بالا
 • قیمت مناسب

کنف لوله کشی

یکی از متعلقات مربوط به آب‌بندی لوله و اتصالات، کنف لوله کشی است. گیاه کنف، الیاف بلند و مستحکمی دارد و برای تولید پارچه و صنایع دستی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. الیاف فرآوری شده کنف، برای آب‌بندی استفاده می‌شوند. این الیاف با خیس شدن حجم بیشتری پیدا می‌کنند و محل اتصال را به خوبی می‌بندند تا نشتی ندهد. از کنف می‌توان در کنار خمیر و نوار آب‌بندی نیز استفاده کرد.

مزایای کنف لوله کشی

مزیت‌های استفاده از این الیاف شامل موارد زیر است:

 • به صرفه است.
 • نصب آن آسان است.
 • فضای خالی بین دنده‌ها را به طور یکنواخت پر می‌کند.

چسب تارگت

از انواع لوله و اتصالاتی که در پروژه‌های مختلف از آن‌ها استفاده می‌شود، لوله و اتصالات پی وی سی و یو پی وی سی هستند. جهت اتصال این محصولات، می‌توان از چسب تارگت استفاده کرد. این نوع چسب بر پایه حلال آلی تتراهیدروفوران تولید می‌شود. این چسب برای انواع لوله و اتصالات پلیکا فشار قوی و فشار ضعیف مناسب است و حتی می‌توان در کف استخر از آن‌ها استفاده کرد.

مزایای چسب تارگت

از مزایای این چسب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • طول عمر و مقاومت بالا در برابر آب
 • مقاومت بالا در برابر مواد اسیدی و بازی
 • استفاده آسان

نوار تفلون

نام این محصول نوار آب بندی یا نوار PTFE است که به عنوان نوار تفلون شناخته می‌شود. این نوار که ضخامت بسیار کمی دارد، از پلی تترافلوئورواتیلن تولید می‌شود. برای آب‌بندی لوله و اتصالاتی که دارای رزوه هستند، از این نوار استفاده می‌شود. از این نوار می‌توان به همراه خمیر آب‌بندی و کنف استفاده کرد.

الکترود جوشکاری

الکترود جوشکاری، سیم جوش مفتولی است که با فلاکس دور تا دور آن پوشانده شده است. این سیم مفتولی جریان برق را از خود عبور می‌دهد و به وسیله فرآیند قوس الکتریکی، ذوب می‌شود و فضای خالی بین دو سطح را به صورت دائمی پر می‌کند. نقطه اتصال با این روش بسیار مستحکم است و به خوبی آب‌بندی می‌شود.

نوار و پرایمر

نوارها تجهیزاتی هستند که به دور لوله پیچیده می‌شوند و به عنوان عایق گرما و سرما عمل می‌کنند. چنانچه نوار پرایمر بر روی رنگ پرایمر کشیده شود، لوله به طور کامل عایق خواهد شد. نوار پرایمر 95 درصد از جنس پی وی سی و 5 درصد از جنس کلسیم است و در شرایط بارانی، مه و گرد و غبار و در دمای کمتر از منفی 5 درجه سانتی گراد قابل استفاده نیست.

 

محصولات مکمل ابزار لوله کشی و متعلقات

ابزار و متعلقات خود به عنوان محصولات مکمل انواع لوله و اتصالات فلزی و پلیمری هستند. وجود این تجهیزات در پیاده سازی پروژه‌های پایپینگ از ضروریات است. از دیگر تجهیزاتی که به عنوان متعلقات لوله کشی محسوب می‌شوند، می‌توان به انواع پیچ و مهره‌های گالوانیزه، واشر و گسکت اشاره کرد که در فلنج‌ها قابل استفاده هستند.

برندهای سازنده ابزار و متعلقات لوله کشی

الکترودهای موجود در سایت پایپ کالا تولید برندهای ام تی، آما و میکا هستند. برخی از نوار و پرایمرهای این سایت از برند آلتن و سایر آن‌ها ساخت تایوان هستند. سایر متعلقات موجود در این سایت، ساخت ایران هستند.

خرید ابزار و متعلقات لوله کشی

پیش از خرید ابزار و متعلقات، با توجه به نیاز پروژه خود، لیست خرید تهیه کنید تا بتوانید خرید بهتری داشته باشید. شما می‌توانید در سایت پایپ کالا و در دسته بندی مربوط، لیست کاملی از انواع ابزار لوله کشی و متعلقات آن بیابید. همچنین شما می‌توانید لیست خرید خود را تهیه کنید و آن را بر روی فروشگاه اینترنتی لوله و اتصالات پایپ کالا قرار دهید تا کارشناسان فروش ما، در کوتاه‌ترین زمان با شما تماس بگیرند.

لیست قیمت ابزار لوله کشی و متعلقات

قیمت ابزار و متعلقات لوله کشی، به عوامل مختلفی بستگی دارد. از این عوامل می‌توان به قیمت ماده سازنده، هزینه‌های تولید و حمل و نقل اشاره کرد. با توجه به نوسانات قیمت در بازار، برای اطلاع از قیمت انواع ابزارو تجهیزات لوله‌کشی و لوله و اتصالات، می‌توانید با کارشناسان پایپ کالا تماس بگیرید. چنانچه لیست خرید خود را برای ما ارسال کنید، لیست قیمت این قطعات، برای شما ارسال می‌شود.

شما می‌توانید برای اطلاع از موجودی و قیمت محصولات، با شماره‌گیری 02155696808  از کارشناسان ما مشاوره بگیرید.

نکات مهم هنگام خرید ابزار لوله کشی و متعلقات

در هنگام خرید انواع ابزار و متعلقات لوله کشی لازم است تا به نکات زیر توجه کنید:

 • از کیفیت ساخت این ابزارو متعلقات، اطمینان حاصل کنید. استفاده از انواع بی‌کیفیت، طول عمر پروژه شما را کوتاه می‌کند و باعث افزایش هزینه تعمیر و نگهداری خواهد شد.
 • برای خرید ابزار لوله کشی و متعلقات آن با کیفیت مناسب، از فروشگاه‌هایی با سابقه طولانی کمک بگیرید.
 • قبل از اینکه خرید خود را نهایی کنید، با کارشناسان پایپ کالا مشورت کنید.

در این مطلب، به معرفی ابزار لوله کشی و متعلقات آن، انواع، مزایا، مشخصات و کاربردهای آن پرداختیم. از انواع این تجهیزات می‌توان به الکترود، انواع نوار و پرایمر، خمیر و کنف آب‌بندی و چسب تارگت اشاره کرد. کاربردهای اصلی این محصولات، ایجاد اتصال، کمک به آب‌بندی محل اتصال و عایق‌بندی لوله‌ها است. به همین دلیل وجود آن‌ها در تمامی پروژه‌های تاسیساتی ضروری است.

مشاوره آنلاین

02155696808