فلنج و اتصالات

واشر و گسکت

واشر و گسکت به منظور آب بندی سطح بین دو فلنج فلزی و جلوگیری از نشت جریان در شرایط عملکردی مختلف و فشار و دما های مختلف به کار می رود.

لیست قیمت خرید انواع واشر و گسکت

برای مشاهده لیست قیمت برروی آیتم مورد نظر خود کلیک کنید:

گسکت فضاهای میکروسکوپی بین سطح فلنج و همچنین ناهمگونی های سطح فلنج را پر می کند و مسیر عبور سیالاتی مانند آب و گاز را آب بند می کند.

دسته بندی گسکت ها

گسکت ها با توجه به مشخصات فنی انواع مختلفی دارند که عبارت است از : واشر لاستیکی، واشر نسوز ساده، واشر نسوز سیمدار و گسکت اسپیرال وند. دسته بندی دیگری نیز می توان برای گسکت ها در نظر گرفت و آنها را به گسکت های غیر فلزی، نیمه فلزی و تمام فلزی تقسیم کرد که با توجه به شرایط عملکردی از انواع مناسب آنها استفاده می شود.

استاندارد واشر و گسکت

واشرهای استفاده شده جهت آب بند کردن فلنج های با سطح صاف دارای استاندارد ANSI B16.21 و واشرهای استفاده شده جهت فلنج های با سطح برآمده (Raised Face) بر اساس استاندارد ANSI B16.20 می باشند.

عوامل موثر بر انتخاب واشر

  • دما، فشار و میزان خورندگی سیال
  • تعداد دفعات باز و بسته کردن فلنج جهت تعمیرات و نگهداری
  • ضرورت های محیطی و الزامات 
  • هزینه

توجه داشته باشید: سایت پایپ کالا با جمع آوری بروزترین لیست قیمت از انواع واشر لاستیکی، واشر نسوز ساده، واشر نسوز سیمدار و گسکت اسپیرال وند امکان دریافت پیش فاکتور آنلاین را برای شما فراهم کرده است.

در صورتی که اقلام مورد نیاز شما در این لیست نمی باشد، می توانید با تلفن 02155696810 پشتیبانی سایت پایپ کالا تماس بگیرید تا قیمت اقلام به شما اعلام شود.

پایپ کالا - اولین و بزرگترین فروشگاه لوله و اتصالات در ایران

ارتباط با کارشناسان پایپ کالا