فلنج و اتصالات

پیچ و مهره گالوانیزه

پیچ و مهره گالوانیزه به منظور نگهداری و اتصال شیرآلات،پمپ ها و اتصالات فلزی به یکدیگر در صنایع مختلف کاربرد گسترده ای دارد. استاد بولت ها و ماشین بولت ها دو نوع پیچ متداول و پرکاربرد در خطوط انتقال هستند. تعداد پیچ ها در فلنج ها مضربی از 4 می باشد و به صورت متقارن نصب می شوند.

لیست قیمت پیچ و مهره گالوانیزه

برای مشاهده لیست قیمت برروی آیتم مورد نظر خود کلیک کنید:

انواع پیچ و مهره گالوانیزه

پیچ و مهره گالوانیزه در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی جهت اتصال قطعات مکانیکی به یکدیگر کاربرد گسترده ای داشته و غالبا در دو نوع استاد بولت (Stud Bolt) و ماشین بولت (Machine Bolt) کاربرد دارد. پیچ و مهره ماشین بولت که بیشتر رایج می باشد یکسر آن رزوه می باشد و بقیه سطح پیچ مسطح می باشد و به اصطلاح یکسر پیچ گل دارد که سری شش گوش دارد ، که در این نوع از پیچ ها تنها از یک مهره و واشر استفاده می شود . استاد بولت (STUD BOLT) ها به صورت تمام رزوه می باشد و هیچ گونه قسمت مسطحی ندارند بلکه تمام دنده می باشند و در انتخاب این نوع پیچ باید از دو مهره استفاده کرد و تبعا برای هر مهره یک واشر هم نیاز می باشد .

برای مشاهده انواع پیچ و مهره ساخت ایران اینجا کلیک کنید>>

مزایای استفاده از استاد بولت ها (Stud Bolt)

  • در صورت خوردگی پیچ استاد بولت ها به راحتی از جا در می آید
  •  در تمامی سایزها و جنس های مختلف موجود می باشد و به راحتی تهیه می شود.

چگونه پیچ و مهره ی فلنج ها را انتخاب کنیم؟

پیچ ها با دو عدد نمایش داده می شوند که یکی از آنها تعیین کننده قطر و دیگری تعیین کننده طول پیچ می باشد. به عنوان مثال پیچ M6L10 نشان دهنده ی پیچی به قطر 6 میلیمتر و طول 10 میلیمتر می باشد. برای انتخاب سایز و طول پیچ مهره با توجه به نوع فلنج باید به جدول استاندارد فلنج ها ASME B16.5 مراجعه شود.

توجه داشته باشید: سایت پایپ کالا با جمع آوری بروزترین لیست قیمت از انواع پیچ و مهره امکان دریافت پیش فاکتور آنلاین را برای شما فراهم کرده است.

ارتباط با کارشناسان پایپ کالا