فلنج

فلنج دنده ای

فلنج دنده ای قطعه ای دیسکی شکل بوده که با استفاده از پیچ و مهره لوله را شیرآلات و سایر تجهیزات متصل می کند و اتصال آن با لوله به صورت رزوه ای می باشد.

فلنج دنده ای برای اتصال به لوله با ضخامت کم مناسب نمی باشد و در شرایطی که سیال سمی و حساس باشد نمی توان از فلنج دنده ای استفاده کرد.

لیست قیمت خرید فلنج دنده ای

برای مشاهده لیست قیمت برروی آیتم مورد نظر کلیک کنید:

مزیت فلنج رزوه ای

فلنج های رزوه ای دسترسی آسان به تمیزکاری، بازرسی و تعمیرات را فراهم می کنند و با استفاده از اتصال رزوه ای به لوله متصل می شود. مزیت اصلی فلنج های رزوه ای نسبت به فلنج های جوشی اتصال آنها به لوله بدون استفاده از جوشکاری می باشد.

سایز فلنج دنده ای

اگرچه فلنج های رزوه ای در کلاس های فشاری مختلف و سایزهای مختلف موجود هستند اما معمولا از این فلنج ها در سایزهای کوچک استفاده می شود.

فلنج دنده ای برای چه لوله هایی مناسب است؟

فلنج رزوه ای برای اتصال به لوله های فلزی با ضخامت کم مناسب نمی باشد زیرا ایجاد رزوه بر روی لوله ی با ضخامت کم ممکن نمی باشد. بنا به استاندارد ASME B31.3 وقتی لوله فولادی رزوه شده و برای سرویس بخار فشار بالای 250psi و سرویس آب بالای 100psi و دمای بیشتر از 220 F استفاده می شود بایستی لوله بدون درز یا مانیسمان بوده و ضخامت لوله حداقل مطابق با SCHEDULE 80 استاندارد ASME B36.10 باشد.

ارتباط با کارشناسان پایپ کالا